Hobby

Strój na motor – z czego powinien się składać?

Aby bezpiecznie poruszać się na motorze, konieczne jest zabezpieczenie w postaci stroju motocyklisty. Warto przy tym pamiętać o kilku kwestiach.

Przed zrobieniem zakupów warto określić, jaki budżet mamy do wydania. Jak również, określić, które z elementów stroju będą dla nas kluczowe. Kombinezon na motor musimy dostosować do naszego budżetu, jednocześnie tak, by zapewniał nam odpowiednie bezpieczeństwo. W razie wypadku, to właśnie zakupione komponenty będą nas chronić. Dobry strój wcale nie musi być drogi. Możemy pomyśleć też o akcesoriach używanych, ale wtedy dokładnie sprawdzajmy kupowane przedmioty.

Kask motocyklowy – na co zwrócić uwagę

Warto rozpocząć zakupy od kasku. Jest to najważniejszy element naszego stroju i jednocześnie obowiązkowy. Możemy wyróżnić różne rodzaje kask krios. Jednym z nich jest kask integralny uważany za najbezpieczniejszy. Ponieważ w największym stopniu chroni on głowę, przez co jest polecany początkującym. Pamiętajmy o tym, by kask był dobrze dopasowany do głowy.

Buty

Kolejne elementy to kask i buty. Warto kupić buty dainese ponad kostkę, które będą chroniły staw skokowy i ścięgno Achillesa. Nie sięgajmy po buty cywilne, a te specjalnie przeznaczone do jazdy na motorze. Warto dokupić też skarpety przeznaczone na motor. Kolejny element to rękawice rukka, możemy postawić na rękawice ocieplane lub nie. Powinny one dobrze pasować do naszych dłoni. Przyda się wzmocnienie nadgarstka. Najlepiej przymierzmy kilka par i zobaczmy, która leży najlepiej.

Kurtka oraz spodnie

Bez kurtki i spodni też trudno wyobrazić sobie strój dla motocyklisty. Warto pomyśleć o kurtce, która będzie wodoodporna. Spodnie z kolei powinny być dopasowane do nas. Nie powinny się zsuwać, aby nas nie zawiało. Warto też, by posiadały protektory, które nas ochronią. Niektóre kurtki i spodnie można łączyć, zyskując w ten sposób pełny strój. Chroni on lepiej przed zimnem i ewentualnymi upadkami.