CiekawostkiŚlub i wesele

Jak zorganizować wesele?

Za organizację dobrze przygotowanego wesela powinniśmy wziąć się minimum na rok przed datą jego realizacji. Pamiętajmy, że to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu więc warto, by wszystko było idealnie zaplanowane. Nawet najmniejszy element może popsuć całą atmosferę a do tego dopuścić z całą pewnością nie można.

Istnieją dwa rozwiązania. Pierwsze to takie, gdy nie czujemy się na siłach w kwestiach organizacyjnych i korzystamy z usług profesjonalnej firmy, która przygotuje dla nas idealne przyjęcie, na miarę naszych potrzeb i oczekiwań. Drugie to samodzielna organizacja wesela, od najmniejszego szczegółu po kwestie najważniejsze. Wiele osób preferuje takie rozwiązanie bowiem kto lepiej niż my wie, jak ma wyglądać nasze wymarzone wesele?

Podstawowa sprawa to sala weselna. W tej kwestii wybór jest ogromny natomiast z rezerwacją trzeba się śpieszyć – te najbardziej oblegane mogą nie mieć wolnego terminu nawet na kilka lat wprzód. Pozostaje jeszcze sprawa dekoracji. Możemy podjąć się tego samodzielnie i trzeba przyznać, że dzisiejsze rozwiązania sprawiają, iż to zadanie nie jest bardzo trudne. Kolejnym elementem są zaproszenia ślubne, kwiaty do kościoła, sali i oczywiście bukiet dla Panny młodej.

 

Przede wszystkim sprzyja temu moda, która zakłada delikatną dekorację, świadcząca o powadze uroczystości. Koniec z balonami, szarfami i pstrokatymi ozdobami. Dzisiaj króluje kolor biały – serwetki, świeczniki i świeże kwiaty to podstawa. Stół można udekorować czystym, białym obrusem a na krzesła nałożyć eleganckie pokrowce. Pamiętajmy, że jeśli nie dysponujemy potrzebną ilością elementów dekoracyjnych to istnieje co najmniej kilka wypożyczalni, w których usług możemy zawsze skorzystać. Wystarczy znaleźć ich oferty w sieci, wpisując „pokrowce na krzesła wynajem” czy inną frazę odpowiadającą naszym poszukiwaniom.

Teraz tylko pozostaje nam ustalenie odpowiedniego menu i podjęcie współpracy z DJ czy zespołem, który skoczną muzyką będzie zachęcał weselników do wielogodzinnej zabawy. Nie zapominajmy również o kamerzyści oraz o osobie: fotograf weselny. I chociaż zdarzają się wesela, podczas których wszystko zaplanowane jest co do minuty to my raczej postawilibyśmy na odrobinę spontaniczności. Pewnym jest bowiem, że to radosne wydarzenie i dobra zabawa jest tutaj priorytetem.