DzieciEdukacja

Wybór przedszkola dla dziecka

Nadchodzi taki czas, gdy nasze dziecko z małego bobasa zamienia się w żywego malucha. To chwila, w jakiej uchylamy nieco matczyne skrzydła i posyłamy pociechę w świat.

Jak dokonać świadomego wyboru miejsca, do którego poślemy nasze dziecko?

Przedszkole to pierwszy moment dzieci, kiedy uczą się samodzielnego działania, pracy w grupie, pewnej niezależności. Choć dla naszego malucha to będzie piękny okres poznawania świata, dla nas to strach oraz stres o nasze dziecko, oczywiście, będzie tak na początku.

Przedszkole Bemowo, które dba o prawidłowy rozwój dzieci

Usytuowanie przedszkola przestało być priorytetem. Obecnie dobrze jest zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem (Czy drzwi wyjściowe są odpowiednio zabezpieczone? Czy plac zabaw jest odpowiedni? Czy jest jakiś ochroniarz? Czy jest zainstalowany monitoring?), liczebnością grup (ważne jest aby grupy nie były zbyt duże), uwzględnianiem indywidualnych potrzeb dziecka, ofertą edukacyjną, rytmem dnia, warunkami lokalowymi (Czy sale są przestronne, dobrze oświetlone, estetyczne, czyste?).

Ważne jest, aby o przedszkolu wiedzieć jak najwięcej, bo przecież posyłamy tam swoją pociechę. Świadomy wybór spowoduje, że nasze dziecko spędzi najcudowniejsze chwile w miejscu, które przygotuje go do kolejnej wędrówki w świat, a nam zapewni czas na inne obowiązki, bez konieczności zamartwiania się o los naszego malucha.