Ślub i wesele

Sesja ślubna – w plenerze czy studiu fotograficznym?

Tradycyjna sesja ślubna odbywa się w studiu fotograficznym, gdzie doświadczony fotograf korzysta z różnego rodzaju tła, sprawiając tym samym, że nowożeńcy w jednej chwili mogą być na słonecznych Karaibach a już za chwilę pod słynną wieżą Eiffla.

Ostatnio jednak Młodzi coraz częściej decydują się na sesje plenerowe. Jak przyznają fachowcy wybierają najczęściej miejsca, do którym mają największy sentyment oraz te, które na przykład symbolizują dane miasto. Ogromną popularnością cieszą się na przykład zdjęcia ślubne nad morzem, w malowniczych parkach i majestatycznych masywach górskich. Nie oznacza to oczywiście, że pięknych zdjęć nie można wykonać nigdzie indziej. Dużym uznaniem cieszy się na przykład fotografia ślubna w Grójcu czy Płocku, Włocławku i Słupsku chociaż wydawać by się mogło, że miasta te mają do zaoferowania nie wiele korzystnych krajobrazów.

 

Pamiętajmy jednak, że na świetne efekty sesji nie wpływa sama lokalizacja realizacji zdjęć ani nawet najpiękniejsza panna młoda. W znacznej części jej powodzenie zależy od samego fotografa, jego umiejętności, doświadczenia, ale i sprzętu, jakim wykonuje zdjęcia. Właśnie dlatego czasem warto zdać się na jego sugestie i traktować go jak eksperta, w końcu to nasza pierwsza sesja a profesjonalista wykonuje je niemal każdego dnia.