CiekawostkiUroda

Popularne zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Z gabinetów kosmetycznych nie korzystają już tylko kobiety. Coraz częściej to właśnie mężczyznom nie wystarcza dobry krem po goleniu i starają się o zdrowy, wypielęgnowany wygląd.

Mężczyźni najczęściej wybierają zabiegi oczyszczania twarzy chociaż i depilacja nie jest im obca. Ci, którzy pracują przy komputerze decydują się na manicure na Ursynowie – taki wykonywany jest między innymi w salontiuiteraz.pl.

Trzeba przyznać, że manicure męski wraz z maską odżywczą to jeden z najlepszych metod, by uzyskać zadbane dłonie, które nierzadko właśnie z aspekcie biznesowym są przecież naszą wizytówką.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn stały się już na tyle popularne, iż w renomowanych salonach została stworzona oferta właśnie z myślą o Panach. Zresztą o stosowności korzystania z tego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych przez płeć brzydszą świadczyć może szereg badań naukowych. Udowodniono bowiem, iż sama skóra dłoni i paznokcie mężczyzn są grubsze, nawet o 20%, wytwarzają też dużo większą ilość niekorzystnego sebum. Sama skóra pozbawiona jest w dużo większym stopniu włókien kolagenowych, przez co zaczyna się szybciej starzeć. Płytka paznokcia jest bardziej narażona na uszkodzenia – biorąc pod uwagę chociażby codzienne czynności fizyczne. Warto też zaznaczyć, że o ile kobiety całą masę zabiegów pielęgnacyjnych mogą wykonać w warunkach domowych to mężczyźni nie są zwyczajnie obdarzeni aż takim darem estetycznym.