Usługi

Czy ubezpieczenie szyb w samochodzie jest potrzebne?

Ryzyko zbicia szyb w aucie istnieje nie tylko podczas jazdy, ale przede wszystkim w wyniku celowych uszkodzeń czy aktów wandalizmu. Właśnie dlatego ubezpieczenie szyb staje się coraz bardziej koniecznością aniżeli dodatkowym elementem ochrony.

Jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie szyb możemy być pewni, że nie poniesiemy kosztów ich wstawienia po wybiciu czy uszkodzeniu – dotyczy to wszystkich szyb, zarówno przedniej, bocznych jak i tylnej. Co więcej, ubezpieczeniem tego rodzaju objęte mogą zostać szyby zarówno w autach osobowych jak i ciężarowych.

Ze statystyk wynika, iż szyba zostaje uszkodzona bądź całkowicie wybita najczęściej na skutek aktów celowej dewastacji. Jeśli auto nie posiada AC wtedy jego właściciel musi ponosić koszty jej naprawy samodzielnie – doskonale wiemy, że nie są to małe kwoty. Dlaczego więc mamy płacić za szkodę, do której się nie przyczyniliśmy? Czy pozwolimy, by ktoś narażał nas na dodatkowe koszty? Naszym zdaniem nie warto, dlatego dobrze jest skorzystać z tego rodzaju formy bezgotówkowej pomocy. Przykładem mogą być tego rodzaju ubezpieczenia samochodu, dzięki którym ekipa naprawcza zjawia się na miejscu, w którym znajduje się uszkodzony samochód w kilka chwil. Samochód zostanie przewieziony do dogodnego miejsca, w którym fachowcy naprawią bądź wymienią szybę a naszym jedynym zmartwieniem stanie się już tylko jego odbiór.