CiekawostkiFirmy

Prowadzenie całodobowego sklepu

Chociaż do prowadzenia całodobowego sklepu nie trzeba posiadać żadnych specjalnych uprawnień i może go otworzyć każda osoba, która posiada chociażby jednoosobową działalność gospodarczą to jest to zadanie niezwykle trudne.

Oczywiście głównym zadaniem jest sprzedawanie zawartych w nich artykułów jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż trzeba to robić non stop. W praktyce oznacza to tyle, że właściciel małego osiedlowego sklepiku jest zmuszony zatrudnić do pomocy pracowników, którzy na zmianę będą wypełniać obowiązki. Nieradko w godzinach wieczornych i nocnych przydaje się również ochrona.

Faktem jest, iż największe zyski sklepy całodobowe generują w sezonie letnim a ich klientami są głównie mężczyźni. W sklepach tych, które możemy wyszukać dogodnie na stronie internetowej kupowane są zwykle produkty pierwsze potrzeby lub te, których zabrakło w domu w przypadku nagłej, zaistniałej sytuacji.

Warto podkreślić, że sklepy całodobowe oferują najczęściej alkohol, na który należy zdobyć odpowiednią koncesję. Kolejnym produktem, który sprzedaje się najczęściej są papierosy – miesięczny zysk sklepu całodobowego, który łatwo znajdziemy we wspomnianym serwisie wpisując na przykład hasło „sklep całodobowy Poznań” różni się przede wszystkim biorąc pod uwagę jest asortyment, rodzaj klienteli czy lokalizację. W tych biedniejszych dzielnicach wynosi średnio 4 000 złotych natomiast w tych zamożnych nawet 15 000 złotych. Różnica polega przede wszystkim na sprzedaży produktów z różnej półki jakościowej. O ile bogacze kupują na przykład alkohol klasy premium a od sprzedaży ma 25% wartości produktu to średnia klasa społeczna zakupi raczej piwo z półki economy a właściciel sklepu zarobi na nim co najwyżej kilkadziesiąt groszy.