Dzieci

Jaki wpływ na rozwój dziecka mają zabawki sensoryczne?

Zadaniem zabawek sensorycznych jest pobudzanie zmysłów dziecka poprzez wpływanie na jego różne bodźce. Zabawki sensoryczne to przede wszystkim kreatywne przedmioty, które wymagają od dziecka myślenia a przede wszystkim rozbudzenia wyobraźni, by sama zabawka spełniała prawidłowo swoją funkcję.

Z całą pewnością zabawki tego rodzaju nie są zwykłymi świecidełkami czy elektronicznymi gadżetami, które niestety w obecnych czasach są tak popularne. W odróżnieniu od przedmiotów, które tylko zajmują czas malca, ale nie edukują czy rozwijają go w żaden sposób, zabawki sensoryczne ogrywają w tych aspektach ogromnie ważną rolę.

Te, jakie oferuje między innymi firma Raczkujemy.pl, pozwalają na usprawnianie umiejętności fizycznych dziecka, poprzez kreatywne wykonywanie przeróżnych zadań. Ponadto uruchamiają wyobraźnię i kreatywność a nasza pociecha musi być cały czas aktywna nie tylko fizycznie, ale i intelektualnie w czasie zabawy.

Oczywiście kolejnym walorem jest nabywanie nowych umiejętności, przykładem może być własnoręczne robienie korali, które wyrabia w dzieciach precyzję, ale uczy również cierpliwości i dokładności. Zestaw do sortowania nauczy dla odmiany rozróżniać kształty i kolory oraz wspomoże aktywność ruchową dłoni.

A co na przeziębienie? Postaw na stawianie baniek dziecku

Wybierając zabawki dla dziecka warto zwrócić uwagę nie tylko na ich ładny, kolorowy wygląd, ale również aspekty edukacyjne. Pamiętajmy, że to właśnie dzieciństwo kształtuje naszą osobowość i wyrabia w nas nawyki, które wykorzystujemy w życiu dorosłym, dobrze więc jeśli będą one jak najlepsze.

 

Majówka 2023 z dziećmi – 20 pomysłów