CiekawostkiRozrywka

Radio cyfrowe – wady i zalety

 

Chociaż radio cyfrowe nie cieszy się tak ogromną popularnością jak cyfrowa telewizja to trzeba zauważyć, że coraz więcej słuchaczy wybiera właśnie taki rodzaj odbioru, by cieszyć się nienagannym łączem i nieskazitelną jakością odsłuchu.

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju urządzenia jest jego wielkość – to niewielki odbiornik, całkowicie nieprzeszkadzający w użytkowaniu a do tego wygodny. Dodatkowym walorem jest fakt, iż możemy go zabrać wszędzie, zasilany jest baterią.

Zdaniem ekspertów, radio cyfrowe już niedługo zrewolucjonizuje rynek. O ile jeszcze do niedawna można było odczytywać różnego rodzaju szumy a rozgłośnie radiowe nie były wykrywane w różnych częściach Polski to dzisiaj, po ponad pięciu latach testów emisyjnych można śmiało stwierdzić, że radio tego typu bez problemu dorównuje temu standardowemu.

Niektórzy twierdzą, że da się zauważyć znaczną różnicę w odbiorze dźwięków, w ich słyszalności. My jednak jesteśmy pewni, że przy wyborze odpowiedniej jakości odbiorników te staną się niezauważalne.

Warto również wspomnieć, iż radio cyfrowe może być wykorzystywane w różnych sytuacjach i miejscach. Sprawdzi się zarówno podczas rodzinnego pikniku, w domu, na plaży czy w samochodzie – za jego antenę służy kabel słuchawkowy, który radzi sobie coraz lepiej i szybko dogania słynną, wysuwaną antenę.

Jak widać lata prób i testów nie poszły na marne – trwają ostatnie pracy, których efektem będzie dobry odbiór fal radiowych na terenie całej Polski, zarówno w wielkich aglomeracjach jak i małych miejscowościach a nawet wsiach.