Budownictwo

Deszcz idealny do podlewania kwiatów

O tym, dlaczego warto inwestować w zbiornik na deszczówkę i łapać deszcz, piszemy poniżej. Tym tematem z całą pewnością powinien zainteresować się każdy, kto tylko posiada chociaż kawałek przydomowego ogródka.

 

Deszcz to woda darmowa, generuje więc ogromne oszczędności z tytułu mniejszego poboru wody sieciowej. Okazuje się, że zbiorniki na deszczówkę mogą przyczynić się do zmniejszenia kosztów zużycia wody miejskiej o nawet 50%.

 

Chociaż woda deszczowa nie nadaje się do picia czy mycia ciała, to jest doskonała do podlewania ogrodu. Przede wszystkim centrala deszczowa zapewni deszczówkę oczyszczoną, za to bogatą w cenne minerały. To woda kwaśna, idealna dla większości kwiatów i krzewów w ogrodzie. Poza tym ma temperaturę powietrza, więc można nią podlewać ogród w każdej chwili, oczywiście najlepiej wczesnym rankiem albo po zachodzie słońca.

 

Większość ekspertów z dziedziny ogrodnictwa potwierdza także, że deszczówka działa na rośliny dosłownie jak naturalna odżywka. Jest o wiele lepsza dla roślinności kwitnącej aniżeli woda z sieci wodociągowej. Ta zawiera przecież ogrom chloru i innych chemicznych substancji, które działają źle na naturę.

 

Aby deszcz mógł być zbierany w sposób odpowiedni, warto zadbać o cały system. Nie wystarczy tylko wspomniany zbiornik, ale ten musi być ustawiony pod rynną, by woda ściekała w dużej ilości podczas opadów. Co więcej, przyda się osadnik rynnowy, który zatrzyma zanieczyszczenia, na przykład te z dachu, by nie trafiły do zbiornika.