HobbySport

Jak zarabiają piłkarze

Piłka nożna bardzo się rozwija, widać to w każdej lidze piłkarskiej świata. Wszędzie gra się obecnie agresywna, coraz szybszą oraz ciekawszą piłkę. Niestety jest też coraz więcej drużyn których głównym celem jest nie stracenie gola i tworzy to tak zwane drużyny mające „autobus” przed swoją bramką. Zabija to istotę i piękno futbolu jako sport. Tak naprawdę dobrze jest się zastanowić nad tym, czy aby na pewno piłka nożna to jest jeszcze sport, czy może jest to już nawet pewnego rodzaju sposób na życie wielu osób.

Piłka nożna dla bardzo dużej liczby osób to przede wszystkim praca za którą dostają niemałe pieniądze. W Polsce piłkarze to grupa najczęściej zamożnych osób, chodź muszą spełniać pewne warunki, mianowicie muszą odznaczać się odpowiednimi umiejętnościami. Jeśli nie wzbijemy się na odpowiedni poziom to nie takiej możliwości aby zarabiać piłką nożną na życie. Nawet na poziomie ekstraklasy zdarzają się piłkarze grający na półamatorskich kontraktach. Jest to duży problem, ponieważ jeśli ktoś grał w piłkę nożną całe życie, to ciężko jest się nagle przestawić na jakiś inny zawód. Rzeczywistość dla słabych piłkarzy bywa bardzo trudna do zaakceptowania, zwykli ludzie nie dostrzegają tego, bo słyszą głównie o tym ile zarabiają największe gwiazdy. Są to sumy oszałamiające, dla dużej liczby osób pensja roczna znanego piłkarza wystarczyłaby na pół życia.

Piłka nożna nie jest jedyną dyscypliną sportową gdzie pensje są tak wysokie w golfie, w NBA czy w boksie pensje są równie wysokie albo nawet jeszcze wyższe. Lecz tak jak wspomniałem dla wielu sportowców rzeczywistość nie jest tak wesoła.