Ciekawostki

Usługi czynne całodobowo coraz popularniejsze

Lokale czynne całodobowo stają coraz chętniej odwiedzane i dotyczy to zarówno aptek jak i miejsc, oferujących usługi rekreacyjne czy gastronomiczne. Dlaczego tak się dzieje? Niewątpliwie jednym z głównych powodów jest fakt, że coraz częściej dysponujemy różnorodnymi grafikami i planami dnia, tempo życia jest coraz szybsze i niejednokrotnie na pewne rzeczy znajdujemy czas o porze, która przez niektórych mogłaby uchodzić za nieprzyzwoitą.

Z wielkim zdziwieniem przyjąłem niedawno informację w trakcie imprezy u znajomego, gdy mój przyjaciel przyznał, że chce coś koniecznie zjeść, po czym wpisał w sieci hasło: kebab 24h Warszawa. Wówczas, nawet nie wiedziałem, że takie lokale istnieją, tymczasem okazuje się, że nocne życie sprzyja rozkwitowi biznesu i handlu. Być może nie jest to tak powszechne w miastach dużo mniejszych niż stolica, ale trudno zaprzeczyć temu, że wielu ludzi znajduje czas na wiele aktywności dopiero w porach nocnych, dlatego rozmaite kebaby, sklepy z alkoholem, sklepy z normalnym jedzeniem albo nawet siłownie czy punkty ksero, zyskują na zainteresowaniu ze strony zarówno młodych jak i starszych konsumentów.

Sklep 24h Poznań bądź Warszawa – od zaraz!

Trudno mi oceniać rentowność prowadzenia poszczególnych lokali przez całą dobę. W sumie to nawet ciekawe, np. ile osób może chodzić na siłownię po północy? Może takie miejsca powinny być wówczas czynne, ale jakoś tylko częściowo? Jest to wszystko skomplikowane, a takie pytanie w zasadzie należy kierować do konkretnego biznesmena, natomiast z perspektywy konsumenta najlepiej korzystać z tego, co się nadarza w związku z obecnością tak fajnych, czynnych 24h na dobę miejsc.