Hobby

Gusta muzyczne

Muzyka i mas-media
Muzyka w dzisiejszych mediach to temat bardzo ciekawy ale jednocześnie dość kontrowersyjny. Tak naprawdę muzyka towarzyszy nam wszędzie już od dziecka możemy ją usłyszeć chociażby w radiu, lub telewizji, w późniejszym okresie życia nasze gusta najczęściej się profilują i słuchamy tego co lubimy, raczej nie preferujemy przypadkowych wykonawców. Jest oczywiste, że nasze gusta kształtuje to czego słuchaliśmy od dziecka. W skład tego wchodzą media masowego przekazu, to one jak na tacy podają nam różne gatunki. Nie bez znaczenia jest też rodzina w jakieś się wychowywaliśmy, niektórzy wolą bardziej tradycyjną muzykę inni stawiają na innowację i różnego rodzaju wynalazki. Lecz jeżeli nie lubimy danego gatunku muzyki to nikt nas nie skłoni do tego aby go słuchać to tylko i wyłącznie nasza decyzja. Decyzja ta jest trochę podświadoma, zależy od przeżyć danej osoby, tego z czym kojarzy rytm, lub brzmienie charakterystyczne dla jakiegoś gatunku.

Jak odkrywać nowe nurty?
Wiele osób pozostaje przy sprawdzonej przez siebie muzyce są zamknięci na inne gatunki, nie za bardzo chcą jakieś nowości. Nie wiedzą co tracą, warto jest poszerzać swoje horyzonty w każdej dziedzinie życia tak samo w preferencjach muzycznych. Jest duże prawdopodobieństwo, że usłyszymy coś ciekawego i tak nam się spodoba, że będziemy słuchać tego na okrągło. Dużo może też zależeć od tego w jakich warunkach usłyszymy daną piosenkę. Jeżeli będzie to szare pomieszczenie, którego nie lubimy a odbiornik z którego korzystamy to nie radio dabcast (czyli cyfrowe radio wysokiej jakości), to nawet przy dużym wysiłku nie polubimy danego gatunku.

Muzyka rozwija
Moim zdaniem rozszerzanie swoich gustów muzycznych jest bardzo ważne. Czasami kiedy przychodzi znużenie ulubionym nurtem dobrze mieć alternatywę. Po za tym muzyka to ważna część życia, dobrze jest w nią zainwestować chociaż trochę swojego czasu.

Jeden komentarz do “Gusta muzyczne

  • Współczesna muzyka jest strasznie nudna, jedyne radio, którego słucham to RMF Classic – miła odmiana od popularnego łomotu i banalnych pioseneczek wielkich wokalistek, polecam 😛

Możliwość komentowania została wyłączona.