Uroda

Kiedy zdecydować się na zabieg, jakim jest depilacja laserem?

Wiadomym jest, że depilacja laserem skutkuje pozbyciem się zbędnego owłosienia. Kiedy jednak rozpocząć wizyty w gabinecie dermatologicznym, by wraz z nadejściem wiosny cieszyć się gładkimi nogami?

Trzeba przyznać, że trwałe usuwanie włosków to wielki przełom w kosmetyce. Chociaż zabiegi te wykonywane są w Polsce już od dawna – wspomniany gabinet przeprowadza je już od 2001 roku to właśnie teraz kobiety coraz częściej się na nie decydują. Wszystko za sprawą nie tylko niższych cen trwałej depilacji, ale przede wszystkim wygody. Pamiętajmy, że depilacja laserem usuwa owłosienie trwale a to oznacza, że czasochłonne i pracowite do tej pory golenie odchodzi w niepamięć.

Kiedy depilacja laserem jest najbardziej skuteczna?

Warto dodać, że depilacja laserem jest najbardziej skuteczna wtedy gdy włosy są grube i mają ciemną barwę. Nieco gorzej laser sprawdza się na włoskach delikatnych i jasnych. Najczęściej na tego rodzaju zabieg decydują się kobiety. Usuwają one trwale włosy z nóg, pach i okolic bikini. Coraz popularniejsze stają się także tego typu zabiegi na twarzy, najczęściej dotyczą usuwania mało estetycznego wąsika.

Depilacja laserem polega na naświetlaniu miejsc owłosionych, co w efekcie powoduje osłabianie włosków i ich likwidację. Osoby które decydują się na tego rodzaju zabiegi muszą pojawić się na około 3 lub 4 seriach, by efekt był zadowalający. Ponieważ depilacja tego rodzaju musi odbywać się w określonych odstępach czasu, dobrze jest przeznaczyć na całość miej więcej 4 tygodnie, by potem cieszyć się brakiem owłosienia na wybranej partii ciała.

Czy można usunąć laserowo owłosienie w domu?

Laser do usuwania owłosienia kojarzy się jako urządzenie specjalistyczne, duże i wymagające doświadczenia do obsługi. Wraz z postępem technologicznym to się zmieniło. Obecnie można łatwo zakupić skuteczny laser do usuwania włosów do domu. Jego moc jest jednak mniejsza, niż specjalistycznych laserów w salonach kosmetycznych. Z tego powodu domowy laser do usuwania owłosienia sprawdzi się najlepiej u osób o jasnej karnacji i ciemnych włoskach, gdyż u takich osób efekty widać najszybciej.