Ciekawostki

Jak dobrać wycieraczki do samochodu?

Okazuje się, że wycieraczki do samochodu wcale nie są tylko małym, zbędnym gadżetem. Bez ich prawidłowego działania jazda autem jest praktycznie niemożliwa. Nieodpowiednio dobrana bądź zużyta wycieraczka będzie powodować powstawanie coraz większej ilości smug na szybie, przez co kierowca będzie miał mocno ograniczoną widoczność. Co więcej, niesprawna wycieraczka w czasie ulewnych deszczy czy opadów śniegu może być przyczyną niebezpiecznych następstw, na przykład kolizji na drodze. Stacja kontroli pojazdów Warszawa Mokotów to miejsce, w którym wymienisz wycieraczki na nowe.

Pierwszym znakiem świadczącym o konieczności wymian wycieraczki do samochodu będą właśnie pozostawiane na szybie smugi. Sprzęt tego rodzaju nie działa tez poprawnie jest ślizga się po szybie i piszczy. Według ekspertów, wycieraczki powinny być wymieniane średnio co rok. I wydawać by się mogło, że nie stanowi to większego problemu bowiem tych do wyboru mamy całą masę. Wymianę wycieraczki oferują miesja takie jak stacja kontroli pojazdów Warszawa Mokotów

Przede wszystkim nasz wybór powinien paść na wycieraczki klasyczne bądź te płaskie. Te płaskie są droższe, za to pióra wycieraczek są w tym przypadku bardziej aerodynamiczne, dzięki czemu lepiej pracują podczas dużych prędkości jazdy. Co więcej, wycieraczki tego rodzaju nie rdzewieją i lepiej przylegają do szyby.

 

Pamiętamy jednak, by wybierając wycieraczki do szyb dobierać je odpowiednio do szyby – jej rozmiarów czy wypukłości. Źle dopasowane wycieraczki nie będą dobrze ściągać wody, co znacznie utrudni komfortową jazdę samochodem.

 

Zobacz także:wycieraczki plaskie czy tradycyjne?