CiekawostkiŚlub i wesele

Czy przed pierwszym tańcem warto iść na kurs tańca?

Okazuje się, że pierwszy taniec, który rozpoczyna zabawę weselną jest nie lada przeżyciem i stresem dla młodej pary. To przecież właśnie wtedy oczy wszystkich gości zwrócone będą na nowożeńców pląsających na parkiecie.

Coraz więcej młodych par decyduje się nie tylko na wyjątkowy, niepowtarzalny repertuar przygrywany podczas pierwszego tańca, ale również na unikalny układ taneczny. Coraz częściej również pierwszy taniec to nie tylko tradycja, ale atrakcyjny pokaz, rozrywka dla gości.

I właśnie dlatego szkoły tańca przeżywają istne oblężenie. Pary rezerwują najczęściej co najmniej pięć godzinnych lekcji z prywatnym instruktorem, który uczy ich podstawowych kroków walca wiedeńskiego czy innego, wybranego gatunku tanecznego. Nierzadko zdarza się także, że profesjonalny tancerz uczy przyszłych małżonków specjalnie dla nich stworzonego układu tanecznego – właśnie nim zwykle nowożeńcy zaskakują gości.

Kurs tańca przed weselem polecany jest przede wszystkim osobom, które do tej pory nie miały do czynienia nader często z parkietem. To również doskonały sposób na zapewnienie dodatkowej atrakcji innym weselnikom. Warto jeszcze pamiętać, by zawsze pierwszy taniec uzgodnić z orkiestrą – zespół na wesele musi przecież przygotować odpowiedni repertuar.