Pozostałe

Co dla nas oznacza cyfryzacja radia?

Proces cyfryzacji radia dla większości będzie oznaczał konieczność zakupu odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu w pełni będziemy mogli korzystać z zasobów, które ta cyfryzacja przynosi.

Przenośny odbiornik do radia cyfrowego DAB+ posiada nie tylko możliwość odtwarzania plików mp3 oraz słuchania radia na wszystkich częstotliwościach, ale także nagrywania plików na kartę micro SD. Funkcja zapisywania na tego rodzaju karcie konkretnych audycji radiowych będzie z pewnością przydatna dla wielu użytkowników takich odbiorników, którzy nie będą mieli możliwości odsłuchania swojej ulubionej audycji na żywo.

Dotychczas taka możliwość była niemożliwa bądź mocno ograniczona. Wejście usb umożliwia transmisję całych audycji z karty micro SD odbiornika na dysk twardy komputera, w celu dalszej archiwizacji pliku. Nie trzeba dodawać, że najnowsze odbiorniki radia cyfrowego gwarantują najwyższą jakość dźwięku i żaden z klientów nie powinien być niezadowolony ze swojego zakupu.

W kwestii nowinek technologicznych, ciekawym sprzętem dla wielu może wydać się głośnik mobilny. Wszystko dzięki wbudowanemu flashowi, przez co taki głośnik nie potrzebuje żadnego dodatkowego playera i może swobodnie łączyć się z dowolnym urządzeniem z wbudowanym Bluetoothem w odległości do 10 metrów.

Głośnik ten może okazać się przydatny szczególnie dla osób lubiących organizować imprezy bądź inne spotkania towarzyskie, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Do dobrej zabawy wystarczy więc odpowiednia muzyka na smartfonie czy iPhonie, w przypadku, gdy któreś z urządzeń mobilnych nie będzie posiadało usługi Bluetooth (co należy raczej do rzadkości), jest możliwość normalnego podpięcia głośnika kablem do dowolnego urządzenia.