CiekawostkiSport

Buty na fitness

Nie ma wątpliwości, że to właśnie strój jest jednym z elementów treningu fitness przeprowadzonego w pełnym komforcie. Z dbałością dobieramy więc nie tylko ubranie, ale również obuwie. Pamiętajmy, że wiele zależy od rodzaju ćwiczeń oraz warunków, w jakich ćwiczymy.

Decydując się na zajęcia w sali treningowej , gdzie panują zawsze te same warunki możemy mieć jeden, uniwersalny strój. To zazwyczaj krótka, przewiewna koszulka i szorty, ważne, by strój był wygodny i nie krępował naszych ruchów. Dużo większą uwagę przykłada się natomiast do obuwia. Jak potwierdza trener, który ukończył profesjonalny kurs instruktora fitness, to właśnie obuwie wpływa na wygodę, komfort i niejednokrotnie efekty ćwiczeń. Nic tak nie przeszkadza nam  treningu jak źle dopasowane obuwie. Jeśli wybieramy się na fitness to warto wiedzieć, że szereg ćwiczeń wykonujemy na stojąco, w ruchu. Dobre buty będą więc nie tylko świadczyły o komforcie, ale skutecznie zapobiegną kontuzjom.

Jak wybrać buty na fitness? Przede wszystkim należy określić własną stopę, dobrać odpowiedni rozmiar a sportowe obuwie ma być wykonane z dobrych, oddychających materiałów. Buty nie mogą być zbyt ciasne ani za duże, muszą sztywno utrzymywać stopę, ale nie krępować jej. Nieodpowiednie buty mogą wpływać na powstawanie niekorzystnych otarć czy ran.

Warto, by buty w których ćwiczymy były przeznaczone tylko na salę treningową. Nie wykorzystujmy ich do codziennego użytku. Na fitness nie zakładajmy trampek, tenisówek czy botków, dużo lepiej sprawdzą się po prostu adidasy.