Sport

Boks – ciekawy sport dla inteligentnych

Boks jest to sport bardzo ciekawy, świadczy o tym chociaż popularność walk w telewizji. Od zalania dziejów ludzkość była zainteresowana zmaganiami różnych sportowców. Już w czasie igrzysk w starożytnej Grecji zapasy były jedną z dyscyplin sportowych. Jeszcze wcześniej były to bardzo brutalne i krwawe walki – ciężko było to nazwać nawet sportem. Boks, który widzimy w dzisiejszych czasach przeszedł bardzo długą drogę rozwoju. Nakaz używania rękawic został wydany po raz pierwszy w XIX wieku w Anglii. Od tamtego czasu boks przeszedł szybką ewolucję. Walki najpierw nie miały dwunastu rund, ale dwadzieścia i do tego były pięciominutowe. W dzisiejszych czasach mamy bardzo szeroką gamę kategorii wagowych zarówno profesjonalnych jak i amatorskich.

Ostatnio coraz więcej osób zaczyna trenować najróżniejsze sztuki walki, a to dlatego, że każdy ćwiczący chce się sprawdzić w konfrontacji z przeciwnikiem. Boks wbrew pozorom jest dość wymagającym sportem i to nie tylko fizycznie. Odpowiednia taktyka i właściwa strategia mają bardzo duży wpływ na wynik walki.

Boks to bardzo przemyślany sport, na szkolenie bokserów składają się osoby, które ukończyły kurs instruktora boksu, dietetycy, trenerzy. Odpowiednie przygotowanie i zaangażowanie zapewnia efekty. Ludzie, którzy uprawiają boks muszą przystosowywać się do zmieniających się warunków oraz szybko podejmować decyzje. To sprawia, że boks jest sportem, który rozwija umysł i ciało.

2 komentarze do “Boks – ciekawy sport dla inteligentnych

  • Nie ma co,popularność boksu jest bardzo duża, każdy prawdziwy mężczyzna lubi go oglądać. Sam ćwiczę już kilka lat i zastanawiam się nad tym czy nie zrobić sobie takiego kursu.

  • Boks boksem, ale MMA to jest to, znacznie ciekawsze niż klepanie się prawie bez ruchu dwóch dryblasów przez 12 rund. Ponoć MMA jest nawet bezpieczniejsze dla zdrowia – bo lepiej jest wyrwać solidne KO niż być oklepywanym po głowie przez pół godziny, kto wie 😀

Możliwość komentowania została wyłączona.