Dzieci

Zabawki z drewna powracają

Prawdą jest, że zabawki drewniane wracają do łask i zaczynają cieszyć  się coraz to większą popularnością.

Dlaczego tak się dzieje, że zabawki z drewna powracają?

Pierwszym argumentem jest to, że nie były one wytwarzane taśmowo w fabryce, tylko przy pomocy pracy rąk ludzkich. Już sam ten fakt sprawia, że taki przedmiot jest o wiele wytrzymalszy. Poza tym drewno jest też dużo bardziej wytrzymalsze niż plastik, z którego w dzisiejszych czasach wykonuje się większość zabawek, o ile nie są to pluszaki. Nie prawdą jest to, że są one o wiele bardziej droższe niż inne zabawki. Owszem mogą kosztować nieco więcej jednak cena idzie tutaj w parze z jakością produktu, a co się z tym wiąże pozostają one nieraz w takim dobrym stanie, że można je przekazywać później innym dzieciom czy potomstwu, w związku z czym zyskują także wartość sentymentalną. Dodatkowo takie zabawki pomagają rozwijać wyobraźnię malucha, co jest również cennym nabytkiem, gdyż większość specjalistów uważa, że przykładowo zabawkowe komputery, które często występują w podobnych cenach, ograniczają zainteresowania dziecka, jeśli oczywiście posiada ono tylko takiego rodzaju zabawki. Szukasz inspiracji w tym temacie? Polecamy sklep Raczkujemy – ze świetnym asortymentem dla dzieci i rodziców.

Z każdym rokiem powstaje coraz więcej sklepów i pojawiają się kolejni dystrybutorzy zabawek wykonanych z drewna. Jednak wielu rodziców woli inwestować w nowoczesne zabawki dla swoich dzieci, gdyż myślą, że to bardziej pomoże im w rozwoju, nic bardziej mylnego. Należy zwrócić uwagę na to, że najcenniejsze rzeczy zostały wytworzone przy pomocy rąk ludzkich, a nie fabrycznie i taśmowo w setkach czy nawet tysiącach kopii. Zabawki drewniane są również zdecydowanie nie toksyczne, co jest dużym plusem, gdyż słyszy się niejednokrotnie o szkodliwych zabawkach ze wschodu. Jest to dużym plusem, bo przecież zdrowie naszej pociechy powinno być dla nas najważniejsze.

Jeden komentarz do “Zabawki z drewna powracają

  • Zgadza się, drewniane zabawki przeżywają odrodzenie. Niewątpliwą ich zaletą jest przede wszystkim bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, dlatego też polecam je wszystkim mamą

Możliwość komentowania została wyłączona.