CiekawostkiGastronomia

Wynajem zastawy stołowej na wesele

Wesele to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Jest to szczególny dzień dla pary młodej i osoby zajmujące się sprawami zapleczowymi powinny zrobić wszystko, by był to dzień perfekcyjny. Do załatwienia jest bardzo dużo spraw. Zarówno na długo przed weselem, jak i już w samym dniu przyjęcia ślubnego można zatracić się w ogromie organizacyjnych zadań. Im więcej zrobimy przed wielkim dniem tym lepiej i bezpieczniej. Trzeba bowiem pamiętać, że w dzień ślubu i wesela do braku czasu dochodzi jeszcze naturalny stres. A przy tak dużej presji czasu i dużym poziomie zdenerwowania łatwo coś przeoczyć czy popełnić błąd. Nie warto więc zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Zacznijmy od firmy, która zajmie się wideofilmowaniem oraz fotografa. Będzie to niewątpliwie niezapomniana pamiątka z naszej uroczystości.

Organizacja przyjęcia

Ślub jest dość łatwy do zorganizowania. Wystarczy bowiem zaplanować przystrojenie kościoła czy sali i po wszystkim. Natomiast z weselem wiąże się o wiele więcej spraw organizacyjnych. Mając już do dyspozycji wymarzone miejsce i listę gości możemy zacząć organizować mniejsze, ale równie ważne rzeczy. Jedną z nich jest na przykład zdobycie zastawy obiadowej. W polskiej tradycji przyjęło się, że wesele to duża i wystawna biesiada, która często trawa całe dwa dni. Nic więc dziwnego, że potrzebujemy dużej ilości talerzy, sztućców, misek, itd. Pytanie tylko – skąd ją wziąć? Jeśli mamy to szczęście, że miejsce, gdzie organizujemy wesele posiada własne naczynia to problem znika. Jeśli jednak sami musimy zorganizować zastawę, np. kieliszki to warto skorzystać z usług firmy, która oferuje wynajem kieliszków do szampana.

 

Zasady wypożyczania

W sytuacji, kiedy nie dysponujemy odpowiednią ilością zastawy na przyjęcie weselne to wypożyczenie naczyń z profesjonalnej firmy będzie najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wynajem kieliszków do szampana wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Trzeba bowiem uważać, by zastawa nie potłukła się, nie uległa uszkodzeniom i przede wszystkim wróciła do wypożyczalni w pełnej ilości. Inaczej będziemy musieli pokryć koszty strat. A te mogą być wysokie.