Ciekawostki

Jak działa odstraszacz gołębi? Kiedy się przydaje?

Gołębie to dość uciążliwe ptaki, które uwielbiają pozostawiać swoje odchody na parapetach nieruchomości mieszkalnych oraz budynków użytku publicznego. W przestrzeni miejskiej gołębie są niezwykle częstym widokiem. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy te zwierzęta stają się wyjątkowo uciążliwe? Możesz zainwestować w odstraszacz gołębi. Takie urządzenie najczęściej występuje w formie alarmu dźwiękowego i świetlnego. Kiedy ptak zbliży się do czujnika, alarm zostanie uruchomiony, a ptaki wystraszą się i odlecą, nie pozostawiając swoich odchodów na miejscu zdarzenia.

Odstraszacz gołębi przydaje się zawsze wtedy, kiedy zależy Ci na idealnej czystości budynku. Pamiętaj, aby zamontować go w miejscu, gdzie ptaki pojawiają się najczęściej. Może to być parapet, dach, a nawet wejście do budynku.

Rodzaje odstraszaczy gołębi – jakie warto wybrać?

Zanim zdecydujesz się na konkretny odstraszacz gołębi, weź pod uwagę kilka polecanych modeli. Standardem są kolce montowane na powierzchni parapetów, które pełnią funkcję odstraszacza. Obecnie rezygnuje się z takiej formy zabezpieczenia ze względu na ryzyko uszkodzenia ciała zwierzęcia.

Popularne na rynku odstraszacze gołębi to: modele dźwiękowe, lasery i strachy na wróble. W przypadku odstraszania ptaków doskonale sprawdzają się alarmy, lampy stroboskopowe, wypchane drapieżne ptaki oraz odblaskowe taśmy, które jednocześnie szeleszczą na wietrze. To dobre zabezpieczenie budynku przed gołębiami niszczącymi parapety, dachy i elewacje.