UrodaZdrowie

Jak chronić pękające naczynka?

Prawidłowo funkcjonujące naczynia krwionośne są niezwykle elastyczne i mają zdolność do rozciągania i kurczenia się. Niektórzy jednak cierpią z powodu ich kruchości a napływ krwi będzie powodować ich nadmierne rozszerzanie, które zobaczyć można tuż pod skórą.

Popularnie zwane pajączki, czyli pękające naczynka można najczęściej zobaczyć na kończynach dolnych oraz twarzy. Zanim się pojawią dana partia ciała staje się wyraźnie zaczerwieniona a rumień utrzymuje się długą chwilę. Okazuje się, że u kobiet przyczyną nieprawidłowości w funkcjonowaniu naczyń krwionośnych powstają w wyniku zaburzeń hormonów, przede wszystkim wtedy gdy diagnozuje się nadprodukcję estrogenów. Wpływ na pojawienie się pękających naczynek ma również wysiłek fizyczny, siedzący tryb życia czy promienie słoneczne. Dla niektórych niekorzystna może okazać się również stosowana dieta: alkohol, ostre przyprawy bądź spożywanie zbyt gorących potraw. Nie pomaga także przebywanie w wysokiej temperaturze – gorące kąpiele i pobyt w saunie są niewskazane.

Olejki eteryczne, czyli dobroczynne właściwości natury

Jak twierdzą eksperci, aby zapobiegać powstawaniu pękających naczynek należy unikać wyżej wymienionych czynników. Jeśli natomiast pajączki się pojawią, warto stosować kosmetyki przeznaczone dla cery naczynkowej a w zaawansowanych stadiach pomocne może okazać się zamykanie naczynek, przy wykorzystaniu metody laserowej. Dla osób, które wolą stosować mniej radykalne metody idealnym rozwiązaniem będą tutaj olejki eteryczne, które pozwalają czerpać wszystko co najlepsze z natury. Stosowanie olejków kwiatowych musi być rozważne i powinno być przeprowadzane zgodnie z ich przeznaczeniem i zaleceniem producenta. Ponadto olejki eteryczne mają szereg zastosowań i sprawdzą się również podczas walki z trądzikiem, który często bywa uporczywym problemem