CiekawostkiZdrowie

Wegetarianizm – moda czy styl życia?

Każdego roku wśród polskiego społeczeństwa rośnie świadomość żywieniowa. Okazuje się, że nawet 2 miliony Polaków nie je mięsa i to nie dlatego, by zrzucić zbędne kilogramy czy z powodu odmiennych upodobań smakowych, ale raczej ma to związek z przekonaniami natury etycznej.

Można więc śmiało stwierdzić, że wegetarianizm to styl życia, który jest obecnie bardzo modny. Moda ta jednak wdziera się w życie na stałe, zmieniając całkowici preferencje żywieniowe osób, które stosują tego rodzaju dietę. Tak naprawdę nie ma w tym nic złego bowiem przy odpowiednim doborze składników codziennego jadłospisu można dostarczać do organizmu wszelkie wartości odżywcze, wykluczając białko zwierzęce i zastępując go substytutami.

Osoby, które rezygnują ze spożywania mięsa, ryb oraz owoców morza mogą skorzystać ze specjalnie dopasowanych posiłków. Przykładem tutaj jest wegetariańska dieta pudełkowa specjalnie dopasowana do Twoich preferencji. Należy zaznaczyć, że dieta wegetariańska nie wyklucza z jadłospisu produktów pochodzenia zwierzęcego, łatwo więc w codzienne menu wpleść na przykład przetwory nabiałowe czy kurze jaja. Idealnie sprawdzają się też rośliny strączkowe, a soja jest chyba ulubionym elementem diety każdego wegetarianina. Dlatego taki dietetyczny catering bez problemu pozwala zastąpić klasyczne posiłki zawierające produkty mięsne i rybne. Masz również możliwość wybrania kaloryczności menu zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Dotyczy to również ilości spożywania posiłków, która może się różnić w zależności od wybranego zestawu.