Pozostałe

Dobry zespół na wesele

Jedną z najczęściej wybieranych ścieżek rozwoju początkujących zespołów – szczególnie tych, które zajmują się przede wszystkim odtwarzaniem utworów innych, bardziej doświadczonych zespołów (tzw. Cover band) – jest granie na weselach. Nie wszyscy chcą się do tego przyznawać, ale większość przyzna, że jest to zresztą stosunkowo dobrze płatny interes. Granie w klubach i pubach jest może bardziej stylowe to jednak ciężko na tym zarobić porządne pieniądze. Na weselach i imprezach okolicznościowych zazwyczaj się nie oszczędza, dlatego często okazuje się, że w ciągu jednego wieczoru można zarobić więcej niż w pozostałe dni tygodnia grania w lokalach.

 

Nic dziwnego, więc że młode kapele często próbują swoich sił jako zespół na wesele. Warszawa obfituje w wybór takich kapel, które – idąc z duchem czasu – udostępniają na swoich stronach internetowych spis utworów, które mogą zagrać dla młodej pary i ich gości, umieszczają sample (krótkie próbki utworów, które mają dać klientom przedsmak tego, czego mogą się po muzykach spodziewać), zdjęcia i relacje z imprez, na których grali. Wszystko po to, żeby przekonać do siebie ludzi.

Konkurencja bowiem nie śpi. Ludzi, którzy grają jest całkiem sporo, a pomysł, żeby zarobić na weselach – biorąc pod uwagę popularność – nie jest specjalnie oryginalny. Można próbować znaleźć swoją niszę. Łączenie znanych utworów z lokalną tradycją powoduje, że zwykły cover band pozwala spojrzeć na siebie z innej strony.

A jak wiadomo, wybicie się na tle innych zespołów to już pierwszy krok do większego sukcesu.