Ciekawostki

Czy warto stawiać na urządzenia wielofunkcyjne w domowej kuchni?

Wiele osób bardzo poważnie podchodzi do organizacji w pełni zdrowej kuchni, suplementacji dietetycznej, a także do wysiłku fizycznego. Z drugiej strony współczesny człowiek rzadko ma czas na wyciąganie wszystkich zestawów kuchennych, ale bardziej preferuje szybkość przygotowywania potraw, wygodę obsługi, a także pewność zachowania idealnego smaku przetworzonych produktów spożywczych. Czy warto zatem stawiać na urządzenia wielofunkcyjne w domowej kuchni i jak się sprawdzają w praktyce utrzymania zdrowej sylwetki, organizmu? Poniżej znajdziesz kilka interesujących wskazówek.

Czy szybkowar elektryczny to dobry pomysł do kuchni i jakie funkcje posiada?

Szybkowar elektryczny (https://www.sklep.instant-pot.pl/pl/menu/multicooker-269) to jedno z najpopularniejszych rozwiązań do domowej kuchni. Urządzenie charakteryzuje się interesującymi funkcjami i łączy w sobie cechy frytkownicy, grilla, minimalistycznego piekarnika, ale również standardowego parowaru i patelni. Dzięki temu masz praktycznie pełną kontrolę nad obróbką ulubionych produktów spożywczych, a jednocześnie nie musisz zajmować się myciem wielu naczyń. Wystarczy jedno urządzenie, żeby zastąpić praktycznie wszystkie inne ze standardowej kuchni. Garnek elektryczny znajdziesz w wyspecjalizowanych sklepach internetowych razem z książką kucharską. Podstawowy zestaw przepisów z instrukcji przydaje się do przetestowania wszystkich funkcji i warto to zrobić, ponieważ przejście z patelni, do produkcji własnego jogurtu lub nawet wypieku chleba to unikalne doświadczenie, a również niezwykle przyjemne. Zaawansowany multicooker doskonale podtrzymuje temperaturę, chociażby ryżu i makaronu, a tych produktów nie można zostawić w lodówce na kolejny dzień do spożycia, ponieważ to grozi poważniejszym zatruciem. To bardzo popularny błąd spotykany w wielu domach.

Dlaczego warto połączyć wiele urządzeń kuchennych w jednym?

Dobry garnek elektryczny z wieloma funkcjami posłuży nie tylko w kuchni, ale również na wyjazdach, czy po prostu umożliwi zrobienie ulubionego posiłku w sąsiedztwie zwykłego gniazdka.