Usługi

Czy ubezpieczenia na życie mają sens?

Z pewnością do każdego z nas od czasu do czasu odzywają się tzw. doradcy ubezpieczeniowi, którzy proponują spotkanie w celu przekonania nas do rozmaitych ubezpieczeń. Niejednokrotnie używają oni pewnych sztuczek manipulacyjnych, np. proszą o wyobrażenie sobie sytuacji, gdy tracimy życie, ktoś z rodziny jest dotknięty chorobą albo stracimy dom. Czy takie ubezpieczenia prywatne mają sens?

Niełatwo jest jednoznacznie rozstrzygnąć czy takie ubezpieczenia są dobre lub złe. Uważam, że wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danego człowieka. Na przykład, w sytuacji, gdy nasz znajduje się na terenie zagrożonym powodziami, z oczywistych względów ubezpieczenie posiadłości od takiej katastrofy jest wręcz niezbędne, a jego brak – po prostu głupi. Tymczasem, jeśli chodzi o kompleksowe ubezpieczenia od kradzieży, śmierci, chorób itd., to jestem dość sceptyczny.

Z czego wynika sceptycyzm do prywatnych ubezpieczeń?

Przede wszystkim z tego względu, że gdy faktycznie dochodzi do sytuacji ujętej w umowie, to firmy ubezpieczeniowe zawsze znajdują jakiś sposób, żeby wypłacić klientom mniej albo w ogóle. Nie jest podejście fair. Poza tym, gdy tak usiądziemy z kartką i kalkulatorem i podsumujemy sobie wszystkie pieniądze, które oddaliśmy przez lata firmie ubezpieczeniowej, wychodzi naprawdę pokaźna sumka. Może lepiej byłoby zainwestować te pieniądze gdzieś indziej? Na przykład, zamiast ubezpieczać się od kradzieży, może lepiej byłoby zainwestować w profesjonalne systemy ochronne?

Prywatne ubezpieczenia gwarantują szybką wypłatę pieniędzy za granicą

Wykupienie dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego w sytuacji, gdy wybieramy się za granicę, jest naprawdę świetnym pomysłem. Więksi ubezpieczycieli mają swoje oddziały w każdym większym kraju, co gwarantuje wypłatę środków i zaopiekowanie się naszą sprawą w błyskawiczny sposób.

Na pewno warto wykupić ubezpieczenie dodatkowe, gdy wybieramy się poza granice Unii Europejskiej. Wielka Brytania już nie należy do wspólnoty, a wciąż jest to kierunek, który często obierają nasi rodacy. Dodatkowe ubezpieczenie prywatne w takiej podróży gwarantuje szybkie wysyłanie pieniędzy z anglii do polski w każdej sytuacji.