Ślub i wesele

Co wpływa na udane wesele?

Wesele powinno być idealnie „skrojone” na miarę naszych potrzeb, zgodnie z naszym gustem, oczekiwaniami i upodobaniami. Oczywiście nie można przy tym zapominać o gościach, bo to właśnie dzięki nim zabawa ma być przednia. 

Urządzając wesele należy wziąć pod uwagę szereg elementów, od których zależy komfort wyśmienitej zabawy. Przede wszystkim wesele musi być zarówno niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla nowożeńców jak i młodej pary. Jedzenie, muzyka, układ sali, wodzirej i alkohol to najważniejsze czynniki. Pamiętajmy o oprawie wideofotograficznej. Dobry fotograf który wykona zdjęcia ślubne to podstawa.

Ustalając menu pamiętaj, by to było dogodne dla każdego. Pamiętaj, ze nie każdemu smakuje sushi czy owoce morza – najlepiej pokierować się doświadczeniem cateringu i zamówić jedzenie tradycyjne, dzięki któremu na stołach znajdą się potrawy, które z przyjemnością zje każdy. Podobnie sprawa wygląda biorąc pod uwagę muzykę. Nawet jeśli lubicie mocny rock warto wziąć pod uwagę gusta muzyczne większości gości. Musisz wiedzieć, że wybrany zespół na wesele zagra wszystko a najlepiej jeśli w repertuarze zawarte zostaną zarówno kawałki klasyczne jak i wasze ulubione.

Układ sali natomiast będzie miał znaczenie biorąc pod uwagę integrację gości. Nie warto ustawiać na przykład kilku osobowych stolików bowiem wtedy tracimy szanse na wspólną zabawę gości. Aby wszyscy dobrze się ze sobą poznali i bawili najlepiej jeśli rodziny nowożeńców zostaną „przemieszane”, ale warto pamiętać o kategoriach wiekowych czy ich zainteresowaniach.

Dobrym rozwiązaniem jest też wodzirej, który będzie zachęcał do zabawy nawet najbardziej opornych weselników. Podobnie sprawa ma się z alkoholem – wiadomo, że udane wesele nie może się bez niego obyć, oczywiście wszystko w odpowiednich ilościach.