Ciekawostki

Kursy walut w okresie wakacyjnym

Okazuje się, że także rynek finansowy podlega pewnej sezonowości. Zwyżki kursów walut są zauważalne w pewnym okresie czasu i z całą pewnością jest to właśnie okres wakacyjny. Właśnie dlatego wybierając się na zagraniczne wakacje powinniśmy zadbać o to, by obcą walutę nabyć odpowiednio wcześniej.

Według analityków finansowych to kwiecień i maj są najlepszymi miesiącami, w których warto nabywać obcą walutę. Najdrożej będzie nas to kosztować w drugiej połowie czerwca, lipcu i pierwszej połowie sierpnia.

Kantory tradycyjne wciąż są popularne.

Nie wszystko jednak stracone bowiem nie od dzisiaj wiadomo, że w przypadku kantorów tradycyjnych nierzadko można negocjować ceny kursu. Negocjacje odbywają się najczęściej w przypadku, kiedy wymieniana ma być spora ilość gotówki, wtedy kursy walut mogą zostać znacznie obniżone.

O czym jeszcze warto pamiętać? Z całą pewnością drożej będzie w bankach. Tam zresztą nie otrzymam każdej waluty a zazwyczaj tylko te najbardziej popularne. W internecie natomiast możemy posługiwać się tylko transakcjami bezgotówkowymi a kantory online często doliczają sobie koszty przelewu, więc i ta opcja nie będzie najtańsza.

Okazuje się, że nadal prym wiodą kantory tradycyjne. Nie tylko dlatego, że można negocjować cenę, ale przesądza o tym fakt, iż wymienimy w nich walutę o dowolnej porze. Coraz więcej jest kantorów całodobowych a szybko znaleźć je można za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Kantory internetowe.

Polacy coraz częściej decydują się na skorzystanie z kantorów online. Są one wygodne i coraz bezpieczniejsze. Dużą zaletą kantorów online jest to, że można obserwować zmiany kursów i wybrać dla siebie dogodny moment. Aby skorzystać z kantoru internetowego najlepiej jest mieć konto walutowe, gdyż po przelaniu pieniędzy w obcej walucie na rachunek w złotówkach, przewalutowanie może się okazać niekorzystne. Warto również rozważyć tanie przekazy pieniezne do polski – za drobną prowizją można agencja pośrednicząca może przelać na na nasze konto w złotówkach przewalutowanie pieniądze.