Pozostałe

Wyposażenie stanowiska pracy

Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyposażaniu stanowiska pracy?

Oprócz samej przestrzeni biuro musi dodatkowo bardzo ważnym elementem, mowa tutaj o motywacji oraz inspiracji pracowników. Przestrzeń nie powinna w żaden sposób blokować pracownika przed jego inwencją twórczą.

Zatem jakie robimy błędy wyposażając biuro?
Są to:

  • Użytkowanie zbyt małej, bądź zbyt dużej powierzchni;
  • Słaba aranżacja biura;
  • Złe podzielenie przestrzeni;
  • Nieodpowiednie wyposażenie stanowiska pracy;
  • Kiepskie oświetlenie.

Zacznijmy więc po kolei. Pierwszym błędem, który popełniany jest przez dużą liczbę osób, to złe dobranie powierzchni użytkowej. Jeżeli powierzchnia będzie zbyt wielka, to sporo czasu będzie tracone na przemieszczanie się między działami. Ale zbyt mała powierzchnia użytkowa powoduje ścisk, co prowadzi do demotywacji pracowników. Jak wynika z wielu badań, idealną powierzchnią, jest 13 metrów przypadające na jednego pracownika.

Aranżacja biura, to także czynnik, który poprzez złe dobranie mebli działa negatywnie na pracowników. Dodatkowo, jeśli aranżacja jest źle dobrana, może się ona odbić na komunikacji pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Brak poczucia bezpieczeństwa oraz związany z tym stres.

Nieprawidłowe urządzenie stanowiska pracy. Najczęściej spotykanym błędem w biurach jest nieprawidłowe dopasowanie biurka. Z reguły są one dopasowane w ten sposób, iż nie dają nam możliwości ustawienia wszystkich elementów niezbędnych do pracy. Biurko oprócz swojej wysokości powinno być również w jasnym kolorze. Ale meble biurowe Warszawa, to nie samo biurko, w skład tego wchodzi jeszcze krzesło. Dobre krzesło powinno posiadać: podłokietniki, regulację wysokości siedziska i oparcia.

I na sam koniec, czynnik najważniejszy, bez którego nie da się obejść. Chodzi o oświetlenie. Jeśli pomieszczenie będzie nieodpowiednio doświetlone, to pracownicy będą ospali. Dlatego najlepszym rozwiązaniem oświetlenie jest wykonywać na sam koniec, aby mieć już dokładnie rozplanowane całe pomieszczenie.