Moda

Sukienka dla świadkowej

Ślub i wesele to ogromne wydarzenie zarówno w życiu pani młodej jak i całej rodziny. Z reguły przygotowania do takiej uroczystości trwają kilka miesięcy, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik i być zadowolonym z tego dnia ogromną rolę w tym przedsięwzięciu odgrywa świadkowa. Po wybraniu świadkowej, nalezy jej wręczyć prośbę o świadkowanie. Zazwyczaj to ona towarzyszy w przygotowaniach do wesela już od samego początku, aż po sam dzień wesela. Rola świadkowej jest ogromna i bardzo ważna, a zatem bardzo ważny jest również wygląd świadkowej. W tym uroczystym dniu powinna ona wyglądać jak najlepiej jednak, nie na tyle żeby przyćmić samą pannę młodą.

 

 

Jaka sukienka dla świadkowej

Jak wszyscy wiemy ślub z weselem łączy się najczęściej z tańcami do białego rana. A zatem rzeczą oczywista jest, że świadkowa czy też druhna musi wybrać sukienkę na wesele taką w której będzie wyglądała pięknie, ale też będzie ona wygodna i nie skrępuje ruchów. Dobrze kiedy sukienka na wesele  dla świadkowej jest spójna z klimatem całego wesela w jakim zostało ona zaaranżowane, a także z dominującą kolorystyką.

 

Najczęściej wybierane kreacje dla świadkowej

Zazwyczaj świadkowe oraz druhny decydują się głównie na subtelne, delikatne, zwiewne sukienki w kolorach pasteli. Jeżeli chodzi o długość sukienki dla świadkowej to w ostatnich latach dominują długie sukienki do samej ziemi, choć nie mają one nic wspólnego z tradycyjnymi sukienkami wieczorowymi. Jednak jeżeli chodzi o modę weselną i stylizacje dla świadkowej coraz częściej pojawiają się bardziej odważne stylizacje czyli kombinezony bądź garnitury. W grę wchodzą także szerokie eleganckie spodnie z gorsetem czy też sukienki midi.  W grę wchodzą także wszelkiego rodzaju sukienki z falbanami czy satynowa sukienka bądź bogato zdobiona koronkowa, a nawet błyszcząca sukienka. O ile kreacje te nie spotkają się dezaprobatą Panny Młodej.

W grę wchodzi również sukienka  krótkim rękawem bądź długim, wszystko zależy od pory roku.  Ponadto dostępne są sukienki dla druhen uszyte ze zwiewnych tkanin, a ostatnio króluje także sukienka boho, z pięknej koronki albo tiulu.

 

Sukienka a motyw wesela

Dziś organizując wesele bardzo dużo par decyduje się na wesele z motywem przewodnim, bądź dominującym kolorem. Dlatego też fajnie jest kiedy sukienka na wesele dla świadkowej jest  również dostosowana do całej atmosfery i klimatu tego wydarzenia. Warto zatem dowiedzieć się odpowiednio wcześniej czy Państwo Młodzi planują tańce do rana  klimatycznej oświetlonej stodole, czy raczej stawiają na skromne przyjęcie ograniczając się tylko do obiadu. Coraz częściej na nowoczesnych  ślubach pojawia się kilka druhen wówczas bardzo dobrze kiedy ich sukienki są do siebie podobne. Nie muszą być identyczne, ale dobrze kiedy są uszyte z jednej tkaniny, bądź są one w jednym  kolorze. Dodaje to spójności nie tylko druhnom ale całemu weselu.