CiekawostkiTurystyka

Norwegia – za co kochają ją Polacy?

W Norwegii na stałe mieszka blisko 100 000 Polaków natomiast nawet drugie tyle zjeżdża do krainy fiordów w ramach pracy sezonowej. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem Norwegia to istny raj.

Polacy doceniają ten jeden z najbogatszych krajów na świecie za komfort życia. Zarobki są tu kilkukrotnie wyższe aniżeli w naszej ojczyźnie, standardy o wiele lepsze a warunki socjalne oferowane na najwyższym poziomie.

Do Norwegii udajemy się przede wszystkim w celu polepszenia własnych warunków bytowych. To tutaj zakładam rodziny, pracujemy, kraj ten staje się coraz częściej naszym domem a do Polski przyjeżdżamy już tylko na wakacje.

Ważne jest również to, iż chociaż Norwegia pozostaje poza Unią Europejską to mamy możliwość pracy na zupełnie legalnych warunkach. Tym samym otrzymujemy nie tylko należyte wynagrodzenie, ale obowiązują nas na przykład łagodne przepisy mówiące o wieku emerytalnym czy wysokości samych świadczeń z tego tytułu.

Nie ma też problemu, by wyjechać do Norwegii. Bardzo dobrze porozumiewamy się tam w języku angielskim natomiast jeśli chcemy już na starcie naszego nowego życia „zapunktować” u mieszkańców tego kraju, dobrze jest znać chociażby podstawy języka norweskiego. Na szczęście w Polsce powstało sporo szkół językowych oferujących rzetelne lekcje – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „ kursy norweskiego Gdańsk”, by w kilka sekund znaleźć odpowiednią placówkę. Pamiętajmy, że bariera językowa zostanie dzięki temu szybciej przełamana, nie musimy też martwić się innym akcentem bowiem w Norwegii funkcjonuje tak dużo dialektów, iż nikt nie zorientuje się nawet, że norweskiego dopiero się uczysz.