Turystyka

Mazury? Żaglówki? Dlaczego nie!

Piękne zachody słońca, łagodnie wzniesione wzgórza. Nic dziwnego, że nasze polskie Mazury startowały w nowożytnym konkursie siedmiu cudów natury zostały zakwalifikowane do najlepszej czternastki.

Jak na wakacje to koniecznie nad jeziora. Piękny krajobraz, sprzyjająca pogoda, nic więcej tylko brać urlop i jechać. Niektórzy są zwolennikami wylegiwania się na plaży natomiast inni wolą przeżyć wakacyjną przygodę. Warto aktywnie spędzać czas wolny, ponieważ wtedy o wiele lepiej można wypocząć.

Wyjazd na Mazury to naprawdę  świetny pomysł na wczasy. Giżycko jest głównym punktem portowo-żeglarskim, stąd wyrusza wiele rejsów. Miasto wygląda wspaniale, kanał przebiegający przez środek jeszcze dodaje mu uroku. Giżycko często jest zwane stolicą polskiego żeglarstwa. Wyjazd na żagle jest świetną przygodą, pozwala sprawdzić się w różnych sytuacjach, uczy pracy zespołowej oraz cierpliwości i sumienności. Wynajem żaglówki jest w miarę tani, oczywiście wszystko zależy od docelowej ilości osób oraz wyposażenia jednostki. Dzięki temu można się nauczyć wielu czynności takich jak: nawigacja, korzystanie z mapy, obsługa żaglówki, wiązanie lin. Podczas rejsu spotka się wielu ciekawych ludzi z praktycznie każdej części Polski. Wbrew pozorom w trakcie dwutygodniowego rejsu można się naprawdę dużo nauczyć.  Zawsze to coś innego niż spędzenie czasu na plaży albo w hotelu.

Po co wyruszać za granicę płacąc ciężkie pieniądze skoro u nas w kraju mamy doskonałe obiekty przyrodnicze.