Motoryzacja

Co brać pod uwagę, wybierając kask na motocykl?

Nie ma wątpliwości, że kask jest jednym z obowiązkowych elementów stroju motocyklisty. Jest konieczny, aby w ogóle móc odbywać jazdę tym jednośladem. Kask na motor musi spełniać liczne kryteria i to nie tylko te w zakresie komfortu podróżowania, ale przede wszystkim zabezpieczenia głowy kierującego takim pojazdem. Jak wybrać kask, który będzie spełniać wszystkie wymagania? Dowiedz się więcej już teraz.

Jak mierzyć kask?

Przede wszystkim należy wskazać, że producenci oferują kaski motocyklowe nie tylko różnej jakości czy z dodatkowymi funkcjami, ale także różnych rozmiarów. Bez względu na to, czy Kupujesz kask agv, czy jakikolwiek inny, musisz dobrać jego wielkość wedle własnych preferencji.

Przy zakładaniu kask musi stawiać lekki opór, natomiast kiedy już go założysz, nie może Cię zbyt uciskać. Musisz czuć jego poszczególne części na całej linii głowy, kask nieco uciska policzki, ale nigdy nie skronie czy czubek głowy. Kask nie powinien dotykać nosa ani ust czy brody.

Jaki kask wybrać?

Kask powinien posiadać niezbędne atesty i certyfikaty, które świadczą o jego należytej jakości. Dobrą propozycją jest kask schuberth, doceniany niemalże przez motocyklistów na całym świecie. Nie ma zresztą wątpliwości, że to właśnie renomowani producenci oferują te najlepsze kaski, a inwestycja finansowa w tego rodzaju akcesorium wcale nie jest mała. Jest jednak jak najbardziej potrzebna, ponieważ to właśnie kask chroni głowę i nierzadko ratuje życie w przypadku kolizji czy kraksy drogowej.

Pamiętaj, aby przy wyborze kasku nie sugerować się jedynie jego designem. Wiadomo, że kask jest tym elementem stroju motocyklisty, który jest zawsze widoczny i to na niego zwraca się szczególną uwagę, natomiast w tym przypadku jego wygląd nie jest kwestią priorytetową. Oczywiście, można wybrać kask modny i jednocześnie ten optymalnie bezpieczny. Wystarczy, że wybierzesz kask klim, który na światowym rynku cieszy się ogromną popularnością.