CiekawostkiDom

Skuteczne sposoby na gołębie

Problem z gołębiami ma większość polskich miast. Wylicza się, iż w każdym z nich przesiaduje nawet kilkadziesiąt tysięcy. Te swoimi odchodami brudzą budynku prywatne jak i te użyteczności publicznej i z całą pewnością nie wpływają dobrze na wizerunek danego terenu. Zabrudzenia stworzone przez gołębie są nie tylko mało estetyczne i trudne do usunięcia, ale przede wszystkim groźne dla zdrowia mieszkańców miast. to w szczególności dlatego wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i właściciele prywatnych posesji powinni zadbać, by te nie przesiadywały na elewacjach w nadmiernej ilości.

Sposoby na gołębie znaleźć można w sieci. Niektóre z nich to domowe metody jednak nie są one zazwyczaj wielce skuteczne. Rozwieszanie linek na balustradach balkonu czy smarowanie parapetów niekorzystnym dla środowiska specyfikiem da mierny skutek i będzie stwarzać zagrożenie dla ptaków.

Okazuje się, że gołębie mają bardzo wyostrzony wzrok, widzą przeszkodę z dalekiej odległości, ale cienkiej linki mogą nie zauważyć, podobnie z lakierem. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest Birdsystem. To system kolców, jaki zamieszcza się na elementach, na którym najczęściej przesiadują ptaki. Gołębie dostrzegają przeszkodę i nawet nie zbliżają się do modułu – nie odnotowano jeszcze ani jednego przypadku urazu czy śmierci ptaka, który miałby się ranić o kolce.