UrodaZdrowie

Skuteczna walka z trądzikiem

Co ciekawe, wpływ na naszą cerę mają nie tylko predyspozycje genetyczne czy higiena, ale również dieta. To, co jemy może by właśnie główną przyczyną naszych problemów ze skórą.

Nie zawsze trądzik występuje w okresie dojrzewania, borykać się z nim mogą niestety także dorosłe kobiety czy mężczyźni w średnim wieku. Przyczyną trądziku może być stosowanie leków na różne rodzaje chorób czy korzystnie z nieodpowiednio dobranych do centy kosmetyków. Wspomniana wcześniej dieta nie tylko pozwala niwelować występowanie szpetnych krost, ale również jest doskonałym wspomagaczem w leczeniu tych już powstałych.

Wiadomym jest, iż niekorzystnie na stan naszej skóry wpływają przyprawy, szczególnie te ostre. Na niektórych źle działa również nabiał i potrawy kwaśne. Trądzik może pojawić się także po wypiciu nadmiernej ilości alkoholu. Osoby, które borykają się z trądzikiem bezskutecznie prowadząc od dłuższego czasu terapię dermatologiczną powinny zdecydować się na konsultację. Tam dobry dietetyk w Warszawie podpowie, jakich produktów należ unikać a jakie są dozwolone a walka z trądzikiem przebiegać będzie szybko i skutecznie. Trzeba przy tym zauważyć, że należy brać tu pod uwagę indywidualne preferencje bowiem organizm każdego z nas jest inny i inaczej działać mogą różne składniki odżywcze.

Pamiętaj, że im wcześniej zaczniesz kurację oczyszczającą z toksyn, dzięki właściwej diecie tym szybciej pozbędziesz się trądziku. Przecież każdy chce cieszyć się promiennym i zdrowym wyglądem.