Ciekawostki

Co robisz gdy jedziesz samochodem?

Ile razy zdarzyło ci się stać w długich korkach? A może jeździsz po zatłoczonych ulicach wielkich miast i rozpędzenie się na pustej drodze graniczy z cudem? Co wtedy robisz? Słuchasz muzyki, oglądasz widoki za oknem czy podziwiasz inne auta? My znamy odpowiedź.

Oczywiście każdy kierowca skupia największą uwagę na samej jeździe. Są jednak i tacy, którzy robią multum innych rzeczy. Jak wynika z raportu przeprowadzonego przez obserwatora trójmiejskich ulic, kierowcy podczas jazdy nierzadko rozmawiają przez telefon, czytają książki a kobiety poprawiają makijaż i przeglądają się w lusterku. Najczęściej jednak stojąc w korku kierowcy obserwują inne samochody – niektóre z podziwem, inne z zainteresowaniem a może lekką kpiną. Bez znaczenia, co by nie robili zawsze muszą bacznie obserwować innych uczestników ruchu.

To właśnie dlatego powstał pomysł obklejania aut reklamami – te siłą rzeczy trafiają do konkretnej grupy odbiorców, dlatego tak chętnie korzystają z nich na przykład producenci branży motoryzacyjnej. Ciekawostką jest fakt, iż to nie wielkie formaty na zaklejonych drzwiach czy szybach przykuwają najczęściej uwagę. Najbardziej skuteczna forma to taka, przy której widz musi skupić swoją uwagę. Właśnie dlatego tak zachwalane w ostatnim czasie stały się ramki tablicy rejestracyjnej, które produkuje między innymi firma Inwen. Pomimo, iż zamieszczane jest na nich tylko logo bądź mały tekst to skromna reklama tego rodzaju budzi zainteresowanie kierowców, szczególnie w korkach kiedy ci są zmuszeni patrzeć na tył jadącego z przodu auta.