Edukacja

Przybory szkolne – jak skompletować te najlepsze?

Wyprawka dla pierwszoklasisty to niejednokrotnie nie lada wyzwanie dla rodziców. O ile większość szkół przekazuje rodzicom szczegółowe listy niezbędnych artykułów to problem polega na samym wyborze tych odpowiednich – no bo jak wybrać dobre kredki, kiedy na sklepowych półkach piętrzy się ich co najmniej kilkanaście rodzajów? Jakie zeszyty sprawdzą się najlepiej, będą trwałe a zarazem estetyczne? Oto kilka wskazówek.

Prywatna szkoła podstawowa w Warszawie bardzo często zapewnia swoich uczniom większość szkolnych przyborów – rodzice dzieci, które uczęszczają do takich placówek mają więc zadanie nieco ułatwione. Zupełnie inaczej kwestie te wyglądają w placówkach publicznych, do których każdego dnia uczniowie maszerują z ciężkimi plecakami, wypełnionymi po brzegi różnorakimi przedmiotami.

Na zakupy warto wybrać się do dużego supermarketu bowiem właśnie tam znajdziemy z dużym prawdopodobieństwem wszelkie niezbędne przybory szkolne i pomoce dydaktyczne – najlepiej udać się tam już na początku sierpnia, bo wtedy sklepy te dysponują największą ofertą a my będziemy spokojnie czekać na nadejście 1 września.

Przybory takie jak cyrkle, nożyczki czy długopisy dobrze jest wybierać spośród tych najlepszej jakości, ponieważ będą służyły długo – długopis niech wybierze samo dziecko, dobrze jeśli na kartce najpierw go wypróbuje i w ten sposób sprawdzi wygodę pisania.

Akcesoria takie jak bloki, kredki, farby, czyli wszystkie niezbędne na zajęcia plastyczne mogą być te z niższej półki cenowej – szybko się czerpią a my w ciągu roku będziemy kupować je jeszcze kilkakrotnie.

O ile nauczyciele nie zalecą szczególnej grubości kartek w zeszycie warto nabywać te mniejsze – są po prostu lżejsze.