Ciekawostki

Ochrona pasażerów pojazdów mechanicznych

Każdego roku na polskich drogach ginie ponad 3 000 osób. Wylicza się, iż w ciągu jednego roku wydarza się blisko 35 000 wypadków samochodowych. Biorąc więc pod uwagę te przerażające statystyki koniecznym wydaje się ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

Ważny jest tutaj nie tylko kierowca danego pojazdu, ale również ochrona pasażerów bowiem to głównie oni są właśnie ofiarami. Dobrym rozwiązaniem jest ubezpieczenie NNW, które zabezpieczałoby właśnie ich – takie oferuje między innymi PZU. Dzięki NNW pasażerowie objęci są ubezpieczeniem nie tylko w przypadku śmierci (tutaj wlicza się koszt transportu zwłok i koszty pogrzebu), ale również kosztownego leczenia czy hospitalizacji. Co więcej, PZU nie pozostaje obojętne w przypadku niemożności podjęcia dalszej pracy zawodowej przez uczestnika drogowej kraksy – wypłaca dzienne zasiłki, pokrywa koszty związane z długotrwałym leczeniem i rehabilitacją, finansuje także niezbędny sprzęt, taki jak na przykład protezy.

Ubezpieczeniem objęte są osoby, które uległy wypadkowi w czasie jazdy pojazdu, podczas postoju czy zatrzymania, przy wsiadaniu bądź wysiadaniu do auta, przejeżdżania przez bramę do własnej posesji czy też garażu a nawet podczas tankowania na stacji paliw.

Jeśli mieszkamy w Wielkiej Brytanii, a jesteśmy ubezpieczeni w Polsce, to warto upewnić się, czy nasz ubezpieczyciel obsługuje bez kosztowo przelewy z polski do uk. Obecnie, gdy Wielka Brytania znajduje się poza Unią Europejską, takie wypłaty ubezpieczenia mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami lub wydłużonym czasem oczekiwania.