Dzieci

Niania elektroniczna – niezbędne funkcje

Niania elektroniczna pozwala jeszcze w większym stopniu zapewnić bezpieczeństwo maluchowi. Co więcej, stwarza dogodne warunki do opieki w pełnej wygodzie i komforcie. Urządzenie to czuwa nad snem czy dobrej zabawie dziecka, kiedy to przebywa samo w swoim pokoju czy innej części domu niż tej, w której znajdują się jego opiekunowie. Dzięki odbiornikowi rodzic słyszy najmniejszy szmer dochodzący z pomieszczenia, w którym przebywa maluch. To właśnie dzięki temu mama nie musi przebywać w tym samym pokoju co dziecko, kiedy śpi – w tym czasie może odpocząć czy ugotować obiad.

Jednak sam odbiór dźwięku już rodzicom nie wystarcza. Wraz z nowymi technologiami powstały nianie, które w jednym urządzeniu zawierają szereg dodatkowych funkcji. Wśród nich znajdują się na przykład takie, które mają wbudowany czujnik oddechu a nawet monitoring tętna. Co więcej, większość elektronicznych niań ma obecnie wbudowaną kamerkę – rodzice nie tylko słyszą wszelkie odgłosy dochodzące z pokoiku malucha, ale również widzą go.

Kolejne funkcje, jakie są załączane do elektronicznej niani mogą służyć samemu dziecku. Hitem są na przykład urządzenia z wbudowanym projektorem, który na suficie bądź ścianie wyświetla dziecku bajkę. Dzięki temu sen przychodzi szybciej a kolorowe sny są niemal gwarantowane.