Edukacja

Jak nauczyć się mówić po norwesku?

 

Powszechnie uważa się, iż język norweski nie jest trudny. Problemem może być jego nadal mała popularność biorąc pod uwagę rynek europejski czy brak dostępności koniecznych do nauki materiałów. Sama nauka zaś jest możliwa na co najmniej kilka sposobów.

Nauka jezyka norweskiego może odbywać się jeszcze w Polsce. W tym celu można zapisać się na specjalny kurs jednak trzeba od razu zaznaczyć, że tak naprawdę polskie szkoły językowe bardzo rzadko posiadają idealnie skomponowany program, brakuje również wyszkolonych w tym celu nauczycieli.

Chcąc wyjechać do pracy w Norwegii warto nauczyć się obowiązującego tam języka chociażby w stopniu pozwalającym na podstawową komunikację – pamiętajmy, że nie we wszystkich rejonach i nie z każdym porozumiemy się tam na przykład w języku angielskim. Ci, którzy nie znaleźli odpowiedniego w Polsce kursu mogą uczyć się na własną rękę. Ta metoda jest oczywiście najtańsza bowiem materiały możemy czerpać z dostępnych słowników czy sieci, która udostępnia nierzadko darmowe mini kursy.

Trzeba jednak zaznaczyć, że najlepiej uczyć się norweskiego wyjeżdżając do krainy fiordów – żadna inna nauka aniżeli praktyka nie da tak znakomitych rezultatów. Na miejscu okazuje się, że nauka języka norweskiego jest naprawdę prosta. Wystarczy zapisać się na jeden z przyśpieszonych kursów, takie na przykład oferuje Norkurs w Oslo i już po kilku odbytych lekcjach zacząć komunikować się w tym języku. To szczególnie dobra propozycja dla osób, które swoją przyszłość wiążą właśnie z Norwegią. Dobra komunikacja zwiększa ich szanse na znalezienie dobrej pracy i życie w komforcie, bez obawy wynikającej z bariery językowej.