Uroda

Najmodniejszy manicure 2014

Tak jak i w branży odzieżowej tak i w salonach kosmetycznych obecne są w każdym sezonie inne trendy. Wpływ na to ma przede wszystkim coraz większa dbałość Polek o swój wygląd, nie bez znaczenia jest również moda napływająca do nas ze światowych, czerwonych dywanów i świata celebrytek.

O ile jeszcze kilka miesięcy temu większość pań piłowała swoje paznokcie na tak zwane „migdałki” obecnej jesieni ślad po nich ginie na rzecz krótkich, kwadratowych kształtów. Manicure ma być teraz prosty, bez zbędnych zdobień jednak trzeba zaznaczyć, że nietuzinkowe printy nadal będą w modzie.

W salontiuiteraz manicurzystki biorą sobie do serca wszelkie trendy, właśnie dlatego swoim klientkom proponują przede wszystkim pastele – to one będą królować tej jesieni. Jeśli ktoś myśli, że paznokcie mają być skromne i ponure takie jak deszczowa słota to grubo się myli. Teraz liczy się  energia i odwaga – nawet ta wyrażana zadbanym manicure.

Paznokcie mogą być pomalowane w odcieniach nie co ciemniejszych, na przykład furorę robi granat jednak lekkości nadać ma połysk a lakiery matowe odchodzą do lamusa. Manicure na Kabatach wykonywany jest zazwyczaj w tonacji fioletu – nadal pastelowego bądź wręcz jagodowego. Modny będzie francuski manicure w nietypowych odcieniach, zamiast typowego beżu nałóżmy na paznokieć kolor miętowy a końce uzupełnijmy standardowym białym paskiem.

Warto jeszcze zauważyć, że klientki coraz częściej decydują się na efekty specjalne – lakiery pękające, dające efekt szronu, piasku czy skóry są obecnie hitem. Nieprzerwanie nadal stosuje się świetne lakiery, które są imitacją … kawioru.