Biznes

Najlepsze sposoby na promowanie muzyki

Tak jak w innych branżach, tak również rynek muzyczny w ostatniej dekadzie rozwinął się głównie w sieci. Przez ten okres na rynku pojawiły się nowe platformy, a starsze znacznie poszerzyły swoją funkcjonalność. Promocja muzyki w sieci przede wszystkim nie może być ograniczona do jednego miejsca. Gdzie w takim razie najlepiej udostępniać swoją twórczość?

Youtube

Znana wszystkim od lat platforma Youtube cieszy się niemalejącą popularnością. Nowe narzędzia, jakie zostały nam zaoferowane tylko sprawiają, że jest ona bardziej wszechstronna. Przede wszystkim istnieje możliwość relacji live np. z własnego studio lub domu. Możemy zatem prezentować swoją twórczość „na żywo” śpiewając lub grając nie tylko na scenie. Ponadto wiele osób traktuje tę formę promocji jako dodatkowy zarobek – oglądający relację widzowie mogą wpłacać dotacje dla jej autora. Poza  samym streamowaniem, Youtube oczywiście jest miejscem, gdzie warto zamieszczać swoje utwory, ponieważ liczba użytkowników serwisu jest naprawdę ogromna. Warto jednak zapoznać się z panującymi zasadami i trendami, aby zwiększyć swoje szanse na wybicie się ponad konkurencję.

Spotify

Jednym z najpopularniejszych serwisów do słuchania muzyki online jest Spotify. Niezwykle bogata baza utworów, playlist i wykonawców poparta łatwą obsługą aplikacji oraz jej funkcjonalnością sprawia, że cieszy się ona ogromną popularnością. Aktualnie słuchacze korzystają z niej głównie na smartfonach, jednak nie można zapominać, że dostępna jest ona również na tablety oraz komputery.

Portale społecznościowe

W dzisiejszych czasach, jeśli artyści chcą zaistnieć, mają wręcz obowiązek posiadania własnych profili na portalach społecznościowych. Najpopularniejszy oczywiście jest Facebook, gdzie mamy możliwość założenia nie tylko profilu osobistego lub zespołu, ale również grupy, w której możemy przykładowo poznać opinię fanów i powymieniać się z nimi poglądami. Na znaczeniu z każdym rokiem zyskują także takie serwisy jak Instagram oraz Twitter.