DzieciEdukacja

Mundurki w szkołach

Kilka lat temu przez Polskę przetoczyła się ogromna burza w związku z wprowadzeniem obowiązku noszenia mundurków w szkołach podstawowych. Wraz z rozmaitymi zawirowaniami politycznymi, zapis ten został zniesiony, jednak mimo wszystko wiele szkół kontynuuję tę praktykę – warto więc ponownie zadać sobie pytanie: czy mundurki w szkołach są czymś dobrym czy raczej złym?

Wspominając o mundurkach w szkole miałem przede wszystkim społeczne, prywatne placówki. Głównym zarzutem przeciwko mundurkom był ich koszt, jednak w sytuacji, gdy rodzice i tak łożą z własnej kieszeni na edukację dziecka, taki mundurek raczej nie jest jakimś znaczącym obciążeniem. Jeśli więc pominiemy kwestię pieniędzy w dyskusji o mundurkach, łatwiej jest zauważyć szereg plusów, jakie niesie ze sobą ta praktyka.

Plusy mundurków, które zna każda dobra szkoła podstawowa Mokotów jest przykładem dzielnicy, gdzie kilka świetnych szkół właśnie ma mundurki. Dzieci wtedy nie musza się porównywać, wszystkie noszą ten sam strój, odpada więc tutaj cały ogromny problem z kompleksami, jakie bardzo łatwo pojawiają się w tym okresie. Dzięki mundurkom żadne z dzieci nie będzie czuło się gorzej od swojego rówieśnika. Dzieci czują też solidarność oraz poczucie wspólnoty, reprezentują one bowiem tę samą szkołę. Zapewniam, że przynosi to szereg korzyści, szukając więc dobrych szkół, np. w sieci szukając poprzez hasła takie jak: społeczna szkoła podstawowa Warszawa, warto uwzględnić również to czy funkcjonują w nich mundurki.

Jeden komentarz do “Mundurki w szkołach

  • Dla mnie pomysł mundurków jest dość ciekawy. Dzieci powinny zdawać sobie sprawę z tego, że szkoła to nie dom i że trzeba ją szanować. Szacunek ten najlepiej podkreślić ubiorem

Możliwość komentowania została wyłączona.