Zdrowie

Medycyna naturalna na przykładzie stawiania baniek

Poszukiwanie metod leczniczych, które przynoszą szybkie rezultaty to zajęcie charakterystyczne dla osób zainteresowanych dbaniem o zdrowie własne oraz pozostałych członków rodziny. To bardzo ciekawe, ale wielu z nas podchodzi do opinii lekarzy z coraz większą ostrożnością, zawierzając jednocześnie bardziej naturalnym metodom. Z czego to wynika?

Niepodważalnym jest fakt, że nowoczesna medycyna, mimo swojego zaawansowania, nie zawsze jest skuteczna. Mało tego, współczesna medycyna okazuje się bezradna przy dolegliwościach, zbierających srogie żniwo na ogromną skalę, wystarczy wspomnieć tu nieskuteczne leczenie nowotworów. Lekarze uparcie odsyłają w niej pacjentów na chemioterapię, która jeszcze bardziej przyśpiesza degradację organizmu człowieka, ba, czasami człowiek się wykańcza od samej chemii, a nie raka. Jaka jest alternatywa?

Naturalne metody leczenia bazują na skrupulatnej analizie procesów zachodzących w naszym organizmie. Ma to ścisły związek z odżywianiem oraz stylem życia. Na przykład, poglądem zyskującym popularność jest wpływ witaminy C na zmiany nowotworowe u ludzi, to samo tyczy się intensywnych terapii sodą. Sęk w tym, że takie podejście do tematu nie generuje ogromnych kosztów, na których zarabiają korporacje medyczne, trzęsące dzisiejszym podejściem do profilaktyki zdrowotnej.

Atrakcyjność masażu bańkami

Na ten temat można pisać całe książki, co zresztą się dzieje, natomiast tutaj chciałbym poświęcić chwilę refleksji prostemu zabiegowi jakim jest stawianie baniek. Masaż chińskimi bańkami, w mojej subiektywnej opinii, jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się wielu dolegliwości takich jak ciężkie przeziębienia, choroby płuc, klatki piersiowej oraz krążenia. Co ważne, jeśli nie ma się problemów skórnych bądź limfatycznych, przeciwskazania do stawiania baniek są minimalne, warto więc spróbować by przekonać się czy już po jednym będziemy odczuwać ulgę. Jestem przekonany, że w większości przypadków ten efekt przyjdzie, trzeba jedynie dać szansę tej ciekawej metodzie – czyli skorzystać z pomocy osoby doświadczonej w stawianiu baniek, a w razie powodzenia, nauczyć się jej samemu!