Uroda

Manicure dla mężczyzn

Wiele kobiet poznając mężczyznę zwraca uwagę na jego buty i właśnie paznokcie – niemal w myśl zasady „Pokaż mi swoje paznokcie a powiem ci kim jesteś”. Okazuje się, że dłonie i paznokcie są naszą wizytówką, te są jedną z nielicznych części ciała, które przecież cały czas wystawione są na widok publiczny. Wykonujemy nimi wiele czynności, liczne obowiązki zawodowe wykonujemy właśnie rękoma, pracując przy komputerze widać je przecież w pełnej krasie.

Zdaje sobie z tego sprawę na szczęście coraz więcej mężczyzn. Wiadomym jest, że nieestetyczny wygląd paznokci może skutecznie wystraszyć wybrankę serca czy biznesowego kontrahenta. Wraz ze zwiększonym popytem na tego rodzaju usługi większość salonów kosmetycznych proponuje już manicure dla mężczyzn. Na przykład manicure na Ursynowie, w salontuiteraz można wykonać w przyjaznej atmosferze, przy wykorzystaniu najlepszych produktów przez profesjonalną ekipę zatrudnionych specjalistów.

Manicure męski wykonuje się zazwyczaj frezarką bądź cążkami. Podobnie jak w przypadku kobiecych paznokci zastosowanie znajdują tu również różnego rodzaju pilniki i polerki. Ponieważ skóra mężczyzn jest zazwyczaj twardsza, najczęściej poleca się maseczki odżywcze oraz odżywki, które zmiękczą skórki. Stylistka paznokci skraca je do odpowiedniej, wygodnej długości oraz piłuje na odpowiedni kształt; dba również o skórki.

Warto pamiętać, że nierzadko nie wystarczy jednorazowy zabieg, by dłonie i paznokcie doprowadzić do idealnego stanu. Najczęściej wizyty w salonie są konieczne chociażby raz w miesiącu.