Uroda

Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – to trzeba wiedzieć!

Laserowe zamykanie naczynek zyskało w ostatnich latach na popularności. Duża efektywność zabiegu sprawiła, że jest to w tej chwili jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.

Niestety wiele kobiet ma problemy z tak zwanymi pajączkami na twarzy. Rozszerzone naczynka pojawiają się najczęściej tam, gdzie skóra jest delikatna i cienka, a więc na policzkach, nosie, brodzie. Ich widoczność może się intensyfikować w pewnych okolicznościach na przykład pod wpływem stresu, po wypiciu alkoholu bądź gorących napoi, pod wpływem zmian temperatury.

Rozszerzone naczynka są mało estetyczne i często zdarza się, że siateczka ma tendencje do powiększania swojej powierzchni. W pewnym momencie zaczerwieniony obszar zaczyna intensywnie piec. Wówczas najczęściej jest to ten moment, kiedy kobieta decyduje się na zabieg zamykania naczynek.

Zabiegu nie trzeba się bać. Ważne, aby udać się do sprawdzonego specjalisty, który używa porządnego sprzętu. Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk wykonywane jest na przykład z pomocą nowoczesnej platformy Laser Icon. Zanim pajączki zostaną usunięte, lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią długość fali emitowanej przez laser w zależności od tego jakiej wielkości i głębokości są popękane naczynka.

Ważną informacją jest to, że przed wykonaniem zabiegu, pacjent powinien nawodnić swój organizm, zaleca się zazwyczaj wypicie kilku szklanek płynów na kilka godzin przed. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż nawodniony organizm minimalizuje ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków. Należy również pamiętać o tym, aby dzień przed zabiegiem wstrzymać się od spożywania napojów wysokoprocentowych i wykonywania ćwiczeń, które mogłyby wpłynąć na utratę wody z organizmu.