Zdrowie

Laserowe usuwanie przebarwień

W medycynie estetycznej często wykorzystuje się laser. Ten preparat doskonale radzi sobie z wieloma skórnymi problemami, jest wręcz uniwersalną metodą do otrzymania skóry o idealnym wyglądzie. Na naszej skórze czasami pojawiają się nieestetyczne przebarwienia, różniące się kolorytem od naszej skóry. Takie plamy powstają na skutek nieprawidłowego namnożenia melaniny w tkankach podskórnych.

Różnorodne czynniki mające wpływ na powstawanie przebarwień

Czynniki wywołujące powstawanie przebarwień są różne. Głównie nabawiamy się ich na silnym słońcu, jeżeli nie ochraniamy w odpowiedni sposób delikatnej skóry przed promieniami słonecznymi. Czasami wystawienie się na słońce po przyjmowaniu leków hormonalnych również może wywołać przebarwienia. Dochodzi do tego nieprawidłowa pielęgnacja skóry, za mocne kosmetyki lub po prostu czynniki genetyczne.

Podczas laserowego zabiegu usuwania przebarwień laser wnika w głąb skóry, naświetlając miejsca, gdzie widoczne są przebarwione plamy. Pod wpływem lasera barwnik ulega rozpadowi, dzięki czemu przebarwienia przestają być widoczne. Cały zabieg jest w stu procentach bezpieczny, bowiem laser trafia dokładnie do komórek melaninowych, nie uszkadzając reszty tkanek budulcowych.

Osoby borykające się z przebarwieniami po skończonym zabiegu laserowym mogą cieszyć się idealnym kolorem skóry, nienaznaczonym żadnymi przebarwieniami. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest skomplikowana czy długa, należy jedynie dbać o ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi oraz wzmocnić profilaktykę przebarwień, aby nie dopuścić do nowych problemów skórnych.

Zabiegi laserowe to przyszłość medycyny estetycznej. Laserowe usuwanie przebarwień Gdańsk dają szybkie efekty i radzą sobie praktycznie ze wszystkimi problemami natury dermatologicznej.