Dzieci

Inwestycja w przyszłość naszych dzieci, czyli zalety polisy posagowej

Chociaż badania statystyczne jasno wskazują na fakt, iż Polacy w większości nie mają żadnych oszczędności to biorąc pod uwagę przyszłość naszych dzieci każdy chce zapewnić im jak najlepszy byt. Pieczołowicie odkładamy na wakacje, na ich dalsza edukację, studia czy pierwsze, samodzielne mieszkanie. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie wypadki losowe, nie wiadomo przecież co stanie się jutro – czy nadal zdrowie pozwoli nam na prace zawodową i utrzymanie rodziny? A może ulegniemy groźnemu wypadkowi i odejdziemy z tego świata? To smutne, ale niestety prawdziwe, nigdy nie możemy być pewni jutra.

Właśnie z myślą o dorosłych, którzy czują się odpowiedzialni za odpowiednie wychowanie swojego potomstwa i zapewnienie im dostatniego życia powstał produkt, jakim jest polisa posagowa. To zgrabne połączenie gromadzenia oszczędności z ubezpieczeniem na wypadek naszej śmierci. Oszczędności, jakie zgromadzamy w dogodnych dla nas miesięcznych składkach zostaną w całości wypłacone dziecku, kiedy to ukończy 18 bądź 25 lat, oczywiście z należnymi odsetkami. Co więcej, do momentu trwania polisy nasze dzieci zostają zabezpieczone na wypadek naszej śmierci. Oznacza to tyle, że w jej przypadku zostaną im wypłacone dodatkowe pieniądze w ramach „odszkodowania”.

Produkt tego rodzaju oferuje wielu ubezpieczycieli w stolicy, ale znajdziemy go z pewnością w każdym oddziale na terenie Polski. Wydaje się, że to jedno z najlepszych rozwiązań, które pozwolą nam spokojnie myśleć o bezpieczeństwie finansowym w dorosłym życiu naszej pociechy – przyszłość naszych dzieci jest teraz pewna.