Biznes

Dlaczego Ukraińcy decydują się na pracę w Polsce?

Migracja jest naturalnym zjawiskiem, które ma miejsce w wielu krajach. Nie od dziś wiadomo, że bardziej zamożne kraje zachęcają obcokrajowców lepszymi dochodami, co w znacznym stopniu przyczynia się podjęcia decyzji o opuszczeniu swojej ojczyzny. Niegdyś celem wielu osób były kraje zachodnie, jak jednak wygląda sytuacja dzisiaj?

Wielka Brytania, Niemcy, czy Francja, to tylko niektóre z Państw, do których za pracą wyjeżdżają nasi rodacy. Lepsze warunki bytowe i finansowe są nie lada pokusą również dla mieszkańców Państw wschodnioeuropejskich decydujących się na pracę w Polsce. Nowe możliwości i stabilizacja finansowa sprawiają, że coraz więcej obywateli Ukrainy podejmuję decyzję o pracy u nas.

Zatrudnieniu Ukraińców warto przyjrzeć się z perspektywy przedsiębiorcy. Jak wiadomo stale rosnące koszty zatrudnienia, wymagają podejmowania przez firmy zdecydowanych kroków. Jednym z nich jest właśnie zatrudnianie pracowników z Ukrainy, którzy są dzisiaj coraz bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Na szczególną uwagę tutaj zasługuje fakt, iż pracownicy z Ukrainy nie są wymagający finansowo. Dlatego firmy decydują się ich zatrudniać do wykonywania różnych prac fizycznych.

Należy pamiętać, że zatrudnienie Ukraińców wiąże się z załatwieniem wielu formalności i pozwoleń. To dzięki nim mogą oni legalnie w Polsce przebywać i pracować. Jednak nie każda firma jest w stanie poradzić sobie z ciężarem przejścia przez takie procedury związane z legalizacją zatrudnienia. Dlatego tutaj z pomocą przychodzi nam agencja pośrednictwa pracy, której zadaniem jest załatwienie wszystkiego, co jest niezbędne, aby obywatel Ukrainy mógł pracować w Polsce. Współpraca z taką agencją może opierać się na różnych modelach, które będą dopasowane do naszych potrzeb i możliwości.